Za nami spotkanie w głogowskiej bibliotece z pisarką bestsellerów – Magdaleną Skubisz

Data:

W minione, piątkowe popołudnie 9 maja do Głogowa Małopolskiego, a dokładniej do tamtejszej biblioteki przyjechała Magda Skubisz. To wszechstronna artystka, która nie tylko pisze bestsellery, ale też jak się okazuje – śpiewa! Każdy głogowianin miał okazję poznać ją nieco bliżej na organizowanym spotkaniu autorskim. Później, po nim, wieczorem artystka zaśpiewała w tym samym budynku – w Miejsko Gminnym Domie Kultury im. Franciszka Kotuli razem z rockowym zespołem pod nazwą Filc.

Magda Skubisz jest autorką popularnej sagi rodu Tyszkowskich – czterech napisanych dotychczas części. Wszyscy zgromadzeni mogli poznać Magdę podczas jej autorskiego spotkania trochę bliżej. Nieodłączną częścią takich spotkań z Magdą są ziołowe herbaty, których artystka jest miłośniczką i którymi poczęstowała uczestników. To był zatem wspaniały „podwieczorek autorski”, który odbył się w sali wystaw MGDK na piętrze. A na wszystkich, którzy wybrali się w tym czasie do biblioteki, czekały darmowe bilety – zakładki.

Magda Skubisz (właśc. Magdalena Maja Skubisz; ur. 3 czerwca 1978 w Przemyślu) – polska pisarka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z  rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Jako wokalistka wystąpiła m.in. z Urszulą Dudziak, a jej uczniami byli finaliści Voice of Poland – Arek Kłusowski i Kamil Bijoś. Jest również autorką opracowania wokalnego do koncertu muzyki żydowskiej „Hava Nagila Raysha”, spektaklu wielokrotnie prezentowanego na podkarpackich scenach oraz w krakowskim „Kijów Centrum”.

Jeśli chodzi o nowsze książki, to w 2022 roku ukazała się „Aptekarka” (Media Rodzina). Jest to oparty na faktach romans historyczny utrzymany w konwencji XIX-wiecznej powieści obyczajowej. Autorka o rodzie Tyszkowskich po raz pierwszy usłyszała od swego sąsiada i postanowiła ożywić ich dzieje na kartach książki, wykorzystując dostępne źródła historyczne. Jeszcze w tym samym roku 2022 ukazała się druga część sagi rodu Tyszkowskich pt. „Czarci ogród” (Media Rodzina).

Ukończyła także kurs zielarski. Otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Przemyśla.

Udostępnij:

spot_img

Popularne:

Więcej artykułów:
Related

Zaproszenie: Magiczna Noc Kupały w sercu Podkarpacia. Dwór Ostoya organizuje Piknik Świętojański!

Wraz z nadejściem najkrótszej nocy w roku, Podkarpacie szykuje...

Wystawa malarstwa Jolanty Inglot w Głogowie Małopolskim – barwne emocje na płótnie

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie...

Wysoka Głogowska, Przewrotne i Zabajka z nową infrastrukturą – sprawdź, co się zmienia!

Na terenie gminy Głogów Małopolski trwa intensywny sezon inwestycyjny....

Mistrzostwa Europy Kobiet U-19 2025, stadion w Głogów Małopolski oficjalnym ośrodkiem treningowym

Już w najbliższą niedzielę Podkarpacie stanie się areną wielkiego,...