Zapowiadamy koncert, który odbędzie się 3 listopada o godzinie 19:00 na sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim pod nazwą „Zaduszki Jazzowe”. Na scenie zagra NYC SESSION TRIO razem z gośćmi. A do tego, wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Magdaleny Małaczyńskiej tylko i wyłącznie przed planowanym koncertem.
Na głogowskiej scenie domu kultury, zaprezentuje się zespół, w składzie: Rafał Sarnecki – gitara, Piotr Lemańczyk – kontrabas, Adam Golicki – perkusja. Gośćmi, którzy dodatkowo wystąpią będą Tomasz Nowak, który zagra na trąbce oraz Bartłomiej Skubisz, który na co dzień posługuje się pseudonimem Eskaubei i który będzie śpiewał.
„Zaduszki jazzowe” będą miały swój wyjątkowy klimat oraz niepowtarzalną, refleksyjną oraz wręcz nastrojową atmosferę. Muzycy postarają się oddać hołd mistrzom jazzu. Organizatorzy obiecują, że będzie to wieczór pełen emocji oraz niesamowitych wrażeń.
Kim są artyści, którzy wystąpią?
Rafał Sarnecki to niezależny gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer, który odnalazł się na międzynarodowej scenie muzycznej, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał i tworzył przez ponad 10 lat. Współpracował z legendarnymi aplikacjami muzycznymi, jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm i Ben Wendel.
Piotr Lemańczyk, jest nazywany jednym z najbardziej wybitnych europejskich basistów, którzy grają w nurcie jazzowym. Koncertował z nazwiskami światowego jazzu, takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Leni Stern/USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej.
Adam Golicki wydał trzy autorskie płyty, które zdobyły wspaniałe recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W Głogowie będzie można zobaczyć także zdjęcia fotografki związanej z Podkarpaciem – Magdaleny Małaczyńskiej, bezpośrednio przed koncertem, 3 listopada, na godzinę przed występami muzycznymi (od godziny 18).
Magda Małaczyńska jest bardzo utalentowaną fotografką. Często w swojej pracy uwiecznia koncerty oraz festiwale jazzowe, nadając robionym przez siebie zdjęciom magicznego klimatu. Wystawę będzie można oglądać wyłącznie przed planowanym koncertem, więc będzie to jedyna taka okazja.
Magda, miłość do fotografowania odkryła jeszcze w szkole średniej, w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Na organizowanych w 2014 roku Europejskich Dniach Dziedzictwa, w konkursie fotograficznym „Fotoszopa 2” pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości: między Wisłą a Sanem”, zdobyła II nagrodę za pracę „Modlitwa strażaka”. W połowie lutego 2016 roku, w kolbuszowskiej Galerii pod Trąbami i Bębnem odbył się jej pierwszy autorski, fotograficzny wernisaż o tematyce jazzowej i bluesowej pod hasłem „Muzyka Obiektywem”. Jej zdjęcia widniały na wystawach także między innymi w Czechach.
Fotografie Magdaleny Małaczyńskiej są dostępne dzisiaj także w nagradzanych wydawnictwach takich jak: Katalogi Festiwalu Żywej Muzyki Na Strun Dwanaście i Trzy Smyki oraz w serii płytowej Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej, ponadto w wielu albumach i książkach o tematyce folkloru, jazzu i muzyki rozrywkowej.